Creatief boekhouden (1459)

archiefvormerBartomeus Partant
ontstaansdatum1459
archiefGrafelijkheidsrekenkamer Rekeningen (1305) 1446-1812
toegangInventaris van het archief van de Grafelijkheidsrekenkamer of Rekenkamer der Domeinen van Holland: Afgehoorde en Gedeponeerde Rekeningen, (1425) 1446-1728 (1793)
toegangsnummer3.01.27.02
inventarisnummer291
depotNationaal Archief

Ook in vroeger tijd waren de werkdagen soms lang en saai. Op deze twee pagina’s uit de rekening van Bartomeus Partant over de periode 14 oktober 1457 tot 14 oktober 1458, heeft een onbekende klerk tekeningen gemaakt. Op de linkerpagina staat een slang getekend en op de rechterpagina heeft hij de hoofdletter gevuld met tekeningen van mensenhoofden. Deze rekening is ingediend bij de rekenkamer van de graaf om gecontroleerd te worden. Niet bekend is wat de controleurs, of de graaf, er van vonden en of Barthomeus aangesproken is op deze ongepaste verfraaiingen van zoiets serieus als de jaarlijkse rekening.

Plaats een reactie


(Zonder naam wordt 'Anoniem' als afzender getoond)
(E-mailadres is niet zichtbaar op de site)

Bovenstaande tekst s.v.p. overtypen (anti-spam)

0 Reacties

x

Aanmelden



Wachtwoord vergeten?

Vul dan hieronder uw e-mailadres in. U ontvangt dan binnen enkele minuten een e-mail met instructies om uw wachtwoord opnieuw in te stellen.


Registreren





Profielafbeelding toevoegen