Spotprent Napoleon (1813)

ontstaansdatum1813
archiefCollectie 157 Familiearchief Cremer
toegangGeslacht Cremer en aanverwante Geslachten, 1618-1941
toegangsnummer2.21.043
inventarisnummer492
depotNationaal Archief

In de Franse tijd namen de negatieve gevoelens over Napoleon onder de Hollandse bevolking sterk toe. Vooral de dood van grote aantallen Hollandse soldaten aan de rivier de Berezina, tijdens Napoleons tocht tegen Rusland maakte de Franse keizer niet geliefd. Toch durfde vrijwel niemand iets tegen Napoleon te zeggen of te schrijven. Pas na zijn nederlaag bij Waterloo in België in 1813 werd deze spotprent uitgegeven. Wie goed kijkt, ziet dat zijn gezicht is opgebouwd uit doodskoppen.

Zie ook het archiefstuk Met Napoleon mee naar Rusland (1812)

Plaats een reactie


(Zonder naam wordt 'Anoniem' als afzender getoond)
(E-mailadres is niet zichtbaar op de site)

Bovenstaande tekst s.v.p. overtypen (anti-spam)

2 Reacties

Redactie | 5 januari 2012 om 10:10
@Maria Meijer Wel een bijzondere vondst! En met wat achtergrondinformatie is de prent misschien wat minder lelijk? :-)Het is goed mogelijk dat de prent in een vrij grote oplage verspreid is. Deze komt uit de collectie van het Nationaal Archief, maar er zijn wel meer archieven met een exemplaar. Over de waarde is ons geen informatie bekend.
Maria Meijer | 4 januari 2012 om 22:35
Tot mijn verbazing staat bij ons in de kast een zelfde afbeelding, ingelijst als rondje in een zwarte vierkante lijst. Is er iets bekend over de waarde en over het aantal? Eigenlijk vind ik hem foeilelijk en daarom staat hij verborgen achter in de kast.
x

Aanmelden



Wachtwoord vergeten?

Vul dan hieronder uw e-mailadres in. U ontvangt dan binnen enkele minuten een e-mail met instructies om uw wachtwoord opnieuw in te stellen.


Registreren





Profielafbeelding toevoegen