Notitieboekje Johan de Witt (1672)

archiefvormerJohan de Witt
ontstaansdatum1672
archiefStaten van Holland, bruine kastje
toegangPlaatsingslijst Staten van Holland: bruine kastje (1540) 1572-1724
toegangsnummer3.01.04.03
inventarisnummer67b
depotNationaal Archief

Een van de weinige politieke moorden in de Zuid-Hollandse geschiedenis was de lynchpartij op de gebroeders De Witt. Johan de Witt, raadpensionaris van Holland van 1651 tot 1672, hield een notitieboekje bij van alle zaken waar hij mee bezig was. Zijn broer Cornelis werd in 1672 gevangen gezet in de Gevangenpoort in Den Haag. Toen Johan hem kwam opzoeken, met dit notitieboekje op zak, werden de twee door een woedende menigte gelyncht. Op het voorblad (zie onder), wordt vermeld dat het boekje in 1791 is aangeschaft en dat "men meent dat dit het zakboekje van J. de Witt geweest is".

Plaats een reactie


(Zonder naam wordt 'Anoniem' als afzender getoond)
(E-mailadres is niet zichtbaar op de site)

Bovenstaande tekst s.v.p. overtypen (anti-spam)

1 Reacties

Christian Melsen | 7 januari 2011 om 17:15

Mocht u interesse hebben in de gebroeders De Witt, kijkt u dan zeker ook op www.vriendenvandewitt.nl, de "fanclub" voor Johan en Cornelis.

Gerelateerde plaatsen

x

Aanmelden



Wachtwoord vergeten?

Vul dan hieronder uw e-mailadres in. U ontvangt dan binnen enkele minuten een e-mail met instructies om uw wachtwoord opnieuw in te stellen.


Registreren





Profielafbeelding toevoegen